ABB CM15/20MS0E0/STD Monitoring Relay
sales6@amikon.cn
CM15/20MS0E0/STD
CM15/20MS0E0/STD
  • Brand:
    ABB
  • Item NO.:
    CM15/20MS0E0/STD
  • Product Origin:
    Sweden
  • Manufacturer:
  • Part number:
    CM15/20MS0E0/STD
  • Dimension:
    9.7x5x14.1cm
  • Weight:
    0.38 kg
  • HS CODE:
  • Warranty:
    12 months
Inquiry now
Product Detail
Contact Information & Details
² Sales managerJim Pei
²Emailsales6@amikon.cn
² Wechat: ZXH18020776782
²Phone/WhatsApp+86 18020776782
Product Parameters
Manufacturer: ABB
Part Number: CM15/20MS0E0/STD
Product Family: ABB Master
Product Type: Monitoring Relay
Measuring Range: 15 – 20 A (adjustable)
Monitoring Function: Overcurrent or undercurrent (selectable)
Contact Rating: Typically 250V AC, 8A
Indication: LED for power, LED for trip
Operating Temperature: -20°C to +60°C (typical)
Weight: 0.38 kg
Estimated shipping dimensions: 9.7x5x14.1cm
Country of origin: Sweden
Place of shipment: Xiamen, Fujian, China
Company Service
ü We can provide you with 100% original products.
ü We will provide you with 100% quality assurance.